Bense & Eicke

Pielęgnacja konia i skóry od 1887 roku

Firma Bense & Eicke powstała w garbarni w Einbeck w 1887 roku założona przez Pana Bense, kupca i Pana Eicke, farmaceutę. Podstawową działalnością w tym czasie była produkcja rekwizytów garbarskich dla fabryk skór oraz garbarni, na całym świecie.

Po wielkim pożarze w 1905 roku firma przeniosła się do nowej strefy przemysłowej Einbeck. W roku tym została wyprodukowana pierwsza maść do kopyt, pod nazwą Parisol, funkcjonującą do dnia dzisiejszego. Firma Bense & Eicke specjalizowała się również w produkcji preparatów do pielęgnacji skóry oraz posiadała patenty na specjalne barwniki skóry, również produkowane i sprzedawane na całym świecie.

Firma Bense & Eicke została przejęta przez grupę Schmidt Walter w 1936 roku. Należała do tej grupy do 1958 roku.

Albert Reinecke nabył firmę Bense & Eicke wraz ze wszystkimi prawami, klientami, recepturami oraz znakami handlowymi w dniu 10 stycznia 1958. Asortyment produkowany przez firmę w tym czasie odniósł znaczny sukces na całym świecie, szczególnie poprzez włączenie specjalnych barwników do powlekania skóry, co poskutkowało bardzo dużym powodzeniem np. w procesie wytwarzania piłek do gry. 

Z firmą B&E współpracowało w tym zakresie kilka znanych firm, takich jak Adidas, Puma i Moll.

Albert Reinecke ustalając strategię rozwoju dla firmy w 1960 roku, skoncentrował się przede wszystkim na dalszej ekspansji produktów do pielęgnacji koni. Zakres produktów do pielęgnacji koni został znacznie poszerzony oraz udoskonalony, kontynuując ekspansję firmy oraz tradycję pod marką Parisol.

Pożar w 1986 roku po raz kolejny zniszczył całe hale produkcyjne. Nowe obiekty firmy zostały usytuowane w Edemissen dzielnicy Einbeck. Aktywa te zostały nabyte bardzo szybko, proces adaptacji przebiegał w wyjątkowo szybkim tempie. Dzięki temu produkcja mogła zostać rozpoczęta po zaledwie czterech tygodniach. Dwa nowoczesne sklepy produkcyjne i magazyny zostały wybudowane w ciągu kolejnych lat, aby sprostać ekspansji firmy.

Dietmar Reinecke, z wykształcenia chemik oraz syn Alberta Reinecke, został akcjonariuszem spółki w 1989 roku.

Obecnie trzecie pokolenie pracuje już w firmie, w osobie Christopha Reinecke. Spółka nadal ma na celu przede wszystkim rozwój innowacyjnych produktów do pielęgnacji koni oraz skóry.